CLUB PATÍ VIC
foto diada 2018_a2.jpg foto diada 2018_a1.jpg foto diada 2018_a3.jpg foto diada 2018.jpg

Notícies

Hoquei Base
09/09/2018

Vic coronarà aquest diumenge als campions de les supercopes catalanes amb la Xarxa TV en directe

- El títol femení se'l jugaran el CP Voltregà i el PHC Sant Cugat (17.00 h) i el masculí el FC Barcelona Lassa i el CH Recam Làser Caldes (19.00 h)

La Supercopa catalana emasculina i femenina, que enfronta als campions de la lliga de Nacional Catalana contra els de la Copa Generalitat, donarà aquest diumenge 9 de setembre el tret de sortida a la temporada catalana d’hoquei patins al Pavelló Olímpic del Club Patí Vic amb la presència de les càmeres de la Xarxa TV, que a partir del diumenge 16 de setembre emetran per segona temporada un partit de Nacional Catalana cada jornada. 

A les 17.00 h arrencarà la Supercopa femenina amb el partit entre el CP Voltregà i el PHC Sant Cugat i a les 19.00 h es disputarà la competició masculina entre el Barça Lassa i el CH Caldes Recam Làser. Els dos partits seran emesos en directe per La Xarxa TV amb la narració de Jordi Martí Tort i els comentaris tècnics a la final femenina de Josep Maria Barberà, seleccionador català femení, a la masculina d'Eduard Candami, coordinador del CH Caldes i entrenador del Recam Làser Caldes d'OK Lliga.

La desena edició de la Supercopa femenina enfrontarà a l’equip campió de Nacional Catalana, el CP Voltregà, contra el subcampió de la Copa Generalitat, el PHC Sant Cugat, ja que el títol també el va aixecar el conjunt osonenc. D'altra banda, la novena edició de la Supercopa masculina enfrontarà al FC Barcelona -campió de Nacional Catalana i que aquesta temporada jugarà a l’OK Lliga Plata després d’obtenir l’ascens- amb el campió de la Copa Generalitat, el CH Recam Làser Caldes.

En cas d'acabar la final amb empat a gols, es disputarà una pròrroga de 5 minuts, sense gol d'or. Si es manté l'empat, hi haurà una primera tanda de 5 faltes directes i si, acabada aquesta, l'empat persisteix, es realitzaran noves tandes de faltes directes -una per equip- fins a desempatar el partit. 

Font: FECAPA

Veure contingut complet
Hoquei Base
27/07/2018

Aquest dimecres han quedat definits els grups de totes les competicions catalanes Sènior, Júnior, Juvenil, Infantil, Aleví i Fem16, Fem14, Fem12 i MinfiFem, dijous es definiran les Benjamí, Prebenjamí i PB Iniciació de la Territorial de Barcelona i en els propers dies les de Girona, Lleida i Tarragona.

La seu de la Federació Catalana de Patinatge ha acollit aquest dimecres el sorteig dels grups i dels calendaris de les competicions d'hoquei patins, amb prop de 1.200 equips, xifra que representa un augment respecte el sorteig d'ara fa un any. Des d'avui ja es poden consultar els calendaris a la web de la FCP, a l'intranet eCompetició i a l'APP del Comitè Català d'Hoquei Patins.

A més de les categories formatives, aquesta temporada tornarà a estar marcada per les dues Nacional Catalana, que repeteixen el format de dues fase de grups i de play-offs.

El grup A de la màxima competició masculina del país comptarà amb Juneda, Sentmenat, Pera, Olot, Noia Freixenet, Folgueroles, Reus Ploms i Ripollet. D’altra banda, al grup B hi haurà Sant Just, CP Manlleu, G.E. i E.G, Recam Làser Caldes, Vila-seca, Capellades, SHUM i Cerdanyola.

A nivell femení, el grup A de la Nacional Catalana estrà format pel Palau de Plegamans, Cerdanyola, Sant Cugat, Lloret, Manlleu, Noia Freixenet, Vilassar i Sferic; mentre que a l'altre grup hi haurà Mataró, Igualada, Vilanova, Vilasana, Bigues, Barberà, Jonquerenc i Voltregà.

Durant l'acte s'han sortejat els calendaris de Primera Catalana, Segona Catalana, Júnior, Juvenil, Infantil i Aleví; així com les categories femenines de Primera Catalana, Segona Catalana, FEM16, FEM14, FEM12 i MiniFem. Cal recordar que els equips de Primera Catalana masculina s'han distribuït en dos grups en funció de la proximitat geogràfica.

Al grup A estaran Jonquerenc, Castellar, Ripoll, Sentmenat, Palafrugell, Tordera, GEiEG, Bigues i Riells, Cassanenc, Arenys de Mar, Lloret, Arenys de Munt, Voltregà, Tona, Vic i Roda. A al grup B Andorra, Santa Perpètua, Lleida Llista, Barça, Bell·lloc, Congrés, Igualada, Martinenc, Reus Deportiu, SD Espanyol, Vendrell, Montbui, Vila-seca, Sant Cugat, Sitges i Monjos.

Els calendaris de les categories Benjamí, Prebenjamí i Prebenjamí Iniciació de la territorial de Barcelona estaran sortejats aquest dijous, mentre que en els propers dies es sortejaran les de Girona, Tarragona i Lleida.

Font: FECAPA

Veure contingut complet
Hoquei Base
13/05/2018

L’equip Juvenil A dirigit per Dani Moreno i Francesc Carmona han obtingut la medalla de plata aquest matí al Campionat d’Espanya celebrat a la ciutat madrilenya de Rivas Vaciamadrid.

 

Han fet un Campionat excel·lent només cedint a la final.

 

En la fase de Grups han guanyant tots els partits , Rochapea de Pamplona (11-1), CP Irlandesas de Sevilla (13-0) i Oviedo Roller (11-2).

A la Semifinal es vam trovar l’equip local el CP Rivas las Lagunas, el partit arribant a la fi dels 40 minuts de joc amb l’empat a 3 gols i  forçant la pròrroga, aquí si el Vic s’imposà per 8 a 3 aconseguint el pas a la final.

 

A la final el Vic es trova ja a un vell conegut el CP Manlleu, ara fa dues setmanes li vàrem guanyar la final de Catalunya per 3 a 2.
La Final d’avui ha set una altre història, la primera part el Vic no ha pogut amb un Manlleu molt efectiu amb atac i a la segona part la reacció de l’equip vigatà ha arribat massa tard i l’electrònic ha quedat clavat amb el resultat final de 8 a 5 pel CP Manlleu.

 

Felicitem als jugadors i cos tècnic, no sempre es pot guanyar però l'important es arribar i a la propera ho tornarem a intentar !!!

 

Enllaç de tots els resultats del Campionat RESULTATS

Veure contingut complet
Hoquei Base
11/05/2018

De l'11 al 13 de Maig de 2018 l'equip Juvenil A del Club participa l Campionat d'Espanya que organita el Club Patín Rivas Las Lagunas, a la ciutat madrilenya de Rivas-Vaciamadrid.

Tots el partits es podran seguir en directe per streaming pel canal de youtube de Rivas las Lagunas Canal youtube partits https://www.youtube.com/watch?v=QmPGtI3CINs

Amb aquest enllaç podeu veure els horaris dels partits Calendaris i horaris

Equips Classificats:

Club Patí Vic -A
Club Patí Manlleu -A
Compañia de Maria-A (A Corunya)
Roller Hockey CH (Oviedo)
CP Rivas La Laguna (Madrid)
CP Irlandesas (Sevilla)
UDC Rochapea -IHP  (Pamplona)
CD Mundaiz (Donostia)

Veure contingut complet
Hoquei Base
30/04/2018

L'equip Juvenil-A del CP Vic aquest diumenge es va proclamar Campió de Catalunya que es van celebrat  a Vila-seca.

 

Dani Moreno i Francesc Carmona van gestionar encertadament l'equip, sent els primers de grup i guanyant a la semifinal al Lleida-Llista per 1 a 0 , arribant a la final contra el CP Manlleu.

 Van jugar una  Final molt emocionat en la  que el Vic ,  va fer una segona part per emmarcar i superant al rival  per 3 a 2.

Cal dir ,  que l’equip va estar recolzat en tot moment per una afició entregada i amb la presencia destacada de la presidenta del Club Patí Vic , la sra. Lídia Vila .

De l'11 al 13 de Maig  , els dos equips finalistes participaran al Campionat d'Espanya que organitazà el Club Patín Rivas Las Lagunas  , de Rivas-Vaciamadrid (Madrid).

 

Equips Classificats:

Club Patí Vic -A
Club Patí Manlleu -A
Compañia de Maria-A (A Corunya)
Roller Hockey CH (Oviedo)
CP Rivas La Laguna (Madrid)
CP Irlandesas (Sevilla)
Iruña Hockey (Pamplona)
CD Mundaiz (Donostia)

Veure contingut complet
  © Club Patí Vic
Avingudada Olímpia nº 15
Vic (08500) Barcelona
Atenció al client: 93 889 57 84
info@clubpativic.cat

- Privadesa
- Legalitat